امروزه توليد و ارائه كالا به تنهايي كافي نيست زيرا فعاليت هاي در حال توسعه تغيير كرده است

و در يك محيط رقابتي باید مشتريان را جذب نمود.

تبليغ بخشي از بازاريابي موفقيت آميز به حساب مي آيد و شركتهاي موفق، به موازات ارتقاي كيفي محصولات خود، به دنبال طراحي و به كارگيري سيستم هاي بازاريابي مؤثر مي باشند.

تبليغات به شما كمك مي كند تا مشتريان كنوني را نسبت به خود وفادار ساخته يا بازارهاي جديدي را براي خود برگزينيد.

تبلیغات نوین

 

تبلیغات پرهزینه ترین بخش در بازاریابی است و به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر بازاریابی یا همان مارکتینگ را بعنوان یک کیک در نظر بگیریم، در اینصورت این کیک از برش هایی شامل شناخت بازار ، شناسایی مشتریان هدف ، استراتژی فروش ، خدمات پشتیبانی ، ارتباطات کاری ، قیمت گذاری محصولات و تبلیغات تشکیل شده است.

تبلیغات نیز یک برش از این کیک بوده و نقش مهمی در موفقیت شما دارد ولی برای دست یابی به بیشترین بازدهی، هماهنگی کافی بین آن و سایر بخش های بازاریابی لازم است.

مفهوم تبلیغات در لغت:

تبلیغات جمع « تبلیغ » به معنای « رسانندگی » است و در مفهوم جامع، رساندن پیام به دیگران از طریق برقراری ارتباط به منظور ایجاد تغییر و دگرگونی در دانش ، نگرش و رفتار مخاطب می باشد.

تبلیغات از واژه لاتین ((propagate)) گرفته شده که به معنای پخش کردن، نشر کردن و چیزی برای شناساندن است.

هر چند در فرهنگهای مختلف و از دید بسیاری از اشخاص معروف و فعال در این زمینه مفاهیم مختلفی دارد.

مفهوم تبلیغات در لغت

تاریخچه پیدایش تبلیغات

تبلیغات یا پروپاگندا از عبارت لاتین DA CONGRAGATIO,PROPAGANDA FIDE  به معنای (مجمع مروجین ایمان) می باشد. این مجمع در سال ۱۶۲۲ میلادی از طرف کلیسای کاتولیک روم تاسیس گردید و تاسیس این نهاد همزمان با نهضت اصلاح دین بود.

تاریخچه ی مختصر تبلیغات

 

تبلیغات در آن زمان، شکل تجاری به خود نگرفته بود و فقط جنبه ی سیاسی ـ مذهبی داشت، و برای متقاعد نمودن افرادی که مورد استفاده ی فکری ــ عقیدتی قرار می گرفتند، به کار می رفت.

با تشکیل رادیو و تلویزیون ، این فن کم کم تبدیل به تبلیغات تجاری شد. و در صنعت رسانه های عمومی مورد استفاده قرار گرفت.

در تبلیغات تجارتی به زبان ساده تر می توان گفت، هر عملی که باعث جلب توجه مردم به محصولی خاص یا فعالیت های عام تجاری در جامعه گردد، تبلیغات نامیده می شود. البته به طوری که مردم از آن به خوبی استقبال کنند و در نهایت منجر به خرید محصول مورد نظر گردد.

تبلیغات تجارتی

ضرورت تبلیغات

در عصر تکنولوژی و عرضه کالا و خدمات ، داشتن مدیریت صحیح در امور بازاریابی و تبلیغات برای موفقیت در بین رقبای تجاری بسیار مهم است.

تبلیغات تجاری از جمله عوامل موفقیت یک کالا و یا عرضه خدمات است که به واسطه تبلیغات می‌توان آنها را به همگان معرفی کرد.

ضرورت تبلیغات

امروزه تبلیغات به یک صنعت و تکنیک تبدیل شده است و هر شرکت و یا سازمانی که بتواند در آن  موفق تر عمل کند، صاحب سهم بیشتری از بازار خواهد شد.

امروزه تبلیغات شکل بین المللی به خود گرفته است و شرکت‌ها بیش از گذشته به فکر عبور از مرز کشورهای خود و رسیدن به بازارهای جهانی هستند.

شیوه‌های صحیح حمل و نقل، رشد شرکت‌های چند ملیتی، افزایش سطح درآمد‌های شخصی و… باعث تشویق و تحرک تجارت در میان کشور‌ها شده است.

از آنجایی که شرکت‌ها به دنبال بازارهای جدید هستند و محصولات خود را در مناطق و سپس در جهان به فروش می‌رسانند؛ لذا مجبورند تا کالاهای خود را در این مناطق تبلیغ کنند.

تبلیغات بین المللی

انواع تبلیغات

تبلیغ از لحاظ محتوا در دنیای امروز در چهار نوع کلی تبلیغ تجاری ، سیاسی ، مردمی و آموزشی انجام می شود.

نشریات چاپی و اینترنتی حاوی ابعاد مختلف ، همه انواع تبلیغات اند.

قبل از آنکه به شرح تبلیغات تجاری بپردازیم؛ به شرح مختصر تمامی آنها می پردازیم.

۱ــ  تبلیغات تجاری:

تبلیغات تجاری

 

کلیه فعالیت هایی است که به وسیله آن پیام های دیدنی و شنیدنی به اطلاع مخاطبان رسانیده می شود تا به وسیله نفوذ در آنها، آنان را وادار به خرید کالا و یا خدمات کرده و تمایل و علاقه آنها را نسبت به افکار، نظرات، اعتبار و اشخاص که مورد نظر است جلب کند.

 

۲ــ  تبلیغات سیاسی:

تبلیغات سیاسی

 

تبلیغ سیاسی شکلی از ارتباط است که با ترغیب یا اقناع متفاوت است، زیرا هدفش این است تا به پاسخی دست یابد که قصد تبلیغ گر را تداوم بخشد.

در واقع تبلیغات سیاسی تلاشی است سنجیده و منظم برای شکل دادن به ادراک ها، ساختن یا دستکاری شناخت و هدایت رفتار برای دستیابی به یک پاسخ که خواسته مورد نظر تبلیغ گر را تقویت می کند.

 

۳ــ  تبلیغات مردمی:

تبلیغات مردمی

در جهانی که تبلیغات تجاری و پروپاگندا هر روز و هر شب و در همه جا ما را احاطه کرده اند، شاید نام بردن از نوع تبلیغ با عنوان «بشر دوستانه» چندان علمی و قابل قبول نباشد.

در عصر تبلیغات لحظاتی یافت می شود که به هیچ ادعایی و بی هیچ انتظار مادی برای موضوع ، کالا یا ایده‌ تبلیغ کنیم.

حتی ممکن است به عنوان مبلغ، خود را صاحب تبلیغات نیز بدانیم و هزینه‌ ای هم از بابت آن بپردازیم، بی آنکه به سود و منفعت مادی در پایان کار بیندیشیم.

تبلیغات مذهبی ، کارهای عام المنفعه ، محیط زیست ، تبلیغ برای جمع آوری اعانه ها یا ایجاد مکاتب و مدارس توسط اشخاص خیرخواه و تبلیغ برای اهدای کلیه ، خون و تبلیغ خدمات غیر انتفاعی یا بشر دوستانه قلمداد می شود.

۴ــ  تبلیغات آموزشی

به مجموع تبلیغاتی اطلاق می شود که در پی رشد و ارتقای دانش عمومی و اخلاقیات جامعه است. در این نوع تبلیغات ، تبلیغات دهنده به دنبال سود نیست.

تبلیغات نوین

تبليغات طي گذر زمان تغييرات زيادي داشته و متناسب با پيشرفت‌هاي هر دوره ويژگي‌هاي خاص خود را دارا شده است.

امروزه با پيشرفت‌هاي شگرف در عرصه فناوري‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي شاهد به وجود آمدن شكل هاي جديدي از تبليغات هستيم كه طيف متنوعي از اشكال گوناگون تبليغات را از تبليغات برروي تابلوهاي كامپيوتري گرفته تا تبليغات از طريق گوشي‌هاي موبايل، تبليغات اينتراكتيو و تبليغات در شبكه جهاني اينترنت شامل مي‌شود.تبلیغات نوین

 هدف تبلیغ منحصراً در دست گرفتن بازار نیست بلکه مقصد باید آن باشد که در مردم و خریداران اعتماد و ایمان عمیق برای توسعــه کارهای آینده بوجود آورد.

وقتی که صحبت از تبلیغات در قرن حاضر می‌شود، نمی‌توان نامی از تبلیغات اینترنتی نیاورد تبلیغاتی که مزایای بسیاری در خود دارد:

ارزان است، فراگیر است، ماندگار است، هوشمندانه‌است، شبانه روزی است، هر زمان که شما بخواهید، قابل تغییر است و کارکرد تبلیغات نوین به خصوص زمانی که شرکتها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پر رنگ تر می‌شود.

پدر تبلیغات نوین

پدر تبلیغات نوین

البرت لاسکر را عنوان پدر تبلیغات نوین معرفی می‌کنند لاسکر در دهه ۱۹۲۰ تبلیغات را اینگونه تعریف می‌کند: تبلیغات عبارت از فروشنده در پشت دستگاه چاپ آنچه ما به عنوان تبلیغات نوین و جدید می‌شناسیم ریشه در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم در کشور ایالات متحده دارد.در سال ۱۹۳۰ آژانس های تبلیغاتی به صورت سازمان یافته ، مجلات و کتابهای تبلیغاتی به وجود آمدند.

از جمله می توان به مجله عصر تبلیغات اشاره کرد؛ این مجله به صورت رنگی چاپ می‌شد.

 

انواع مختلف تبلیغات نوین

انواع مختلف تبلیغات نوین

در حال حاضر حجم بالايي از تبليغات در فناوري‌هاي ارتباطي نوين و به ويژه اينترنت مورد استفاده قرار مي‌گيرد يك نمونه از اين نوع تبليغات نوین استفاده از آگهي‌هاي هوشمندانه به منظور جلب توجه مخاطبان است مثلاً چنانچه كاربري در موتور جستجوي گوگل كلمه نرگس را تايپ كند، گوگل علاوه بر آنكه پاسخ ها را در مورد كلمه نرگس (به ترتيب ميزان مراجعه كه به آن شده است) در اختيار كاربر مي‌گذارد بلكه در سمت راست و بالاي صفحه، يك فروشگاه گل (كه از گوگل خواسته برايش تبليغ كند)

از ديگر اشكال تبليغات نوين مي‌توان به شيوه متعامل و اينتراكتيو اشاره كرد كه یک رابطه متقابل ميان مصرف كننده و شركت تبليغاتي ایجاد مي‌كند اشاره کرد.

تبليغات نوین براي هر كس متناسب با سطح سواد، درآمد و نياز متغير خواهد بود.

 

تبلیغات بنری

تبليغات نوین از طريق بنر، بنر پيام فعالى است كه به شكلى هنرى شامل تصاوير و متن‌هاى ثابت ومتحرك روى صفحه‌هاى وب ظاهر مي‌شود و بينندگان را به سايت‌هاى آگهى دهنده هدايت مي‌كند. بنر استاندارد ۴۶۸ پيكسل پهنا و ۶۰ پيكسل ارتفاع دارد گروهى ديگر از بنرها كه به «بند انگشتى» يا «تمبر پستى» معروفند در حاشيه اين صفحه‌ها قرار مي‌گيرند.

 

بنرها بدليل هزينه كم در طراحي و پست، از متداول‌ترين اشكال تبليغات نوین به شمار مي‌آيند.

بنرها انواع مختلفی دارند:

بنرهای ثابتبنرهای ثابت

 بنر ثابت به بنري اطلاق مي‌شود كه تبليغ را بصورت يك تصوير و در اندازه‌اي ثابت ارائه مي‌كند.

از آنجا كه بنرها در بسياري از سايت‌ها نمايش داده مي‌شوند، نرخ رويت بالايي دارند ولي نرخ كليك در آنها پائين است.

بنرهاي انيميشن‌دار (بنرهاي پويا):بنرهای انیمیشن دار

در حقيقت بنرهاي ثابتي هستند كه از فن‌آوري انيميشن در طراحي و ساخت آنها استفاده شده است. اين نوع بنرها بدليل برخورداري از انيميشن نسبت به بنرهاي ثابت غالباً نرخ كليك بالاتري دارند. بنرهاي ثابت و انيميشن‌دار هر دو ابزار‌هاي مناسبي براي معرفي نام تجاري مي‌باشند.

بنرهای تعاملی

بنرهای تعاملی

شكل ديگري از بنرها، بنرهاي تعاملي هستند. در اين نوع بنرها كه به تازگي بسيار مشهور شده‌اند، براي كاربران اين امكان فراهم است كه ارتباط دو طرفه‌اي را با تبليغ کنندگان برقرار نمايند.

پنجره های جهنده

پنجره های جهنده

خرده سایت ها شيوه تبليغات ديگري از تبلیغات نوین هستند كه از پنجره‌هاي كوچكي (كوچكتر از اندازه معمولي پنجره مرورگر) تشكيل شده‌اند و هنگام جست‌وجو در اينترنت ناگهان بر روي صفحه نمايشگر ظاهر مي‌شوند. آن ها حاوي نوشته‌ها و تصاوير تبليغاتي هستند و به پنجره‌هاي جهنده نيز معروفند.

تبلیغات تلویزیونی

شكل جديدي از تبليغات نوین نيز توسط شبكه‌هاي تلويزيوني كابلي به شكلي هوشمندانه در اختيار بينندگان قرار مي‌گيرد.

به عنوان مثال؛ در هنگام پخش يك فيلم سينمايي با مضمون فلسفي، هيچگاه نوشابه يا خوراكي تبليغ نمي‌شود.

از يك برنامه‌اي كه مورد علاقه بيننده است استفاده مي‌شود تا محصولات مرتبط با همان علاقه نيز به بيننده معرفي شوند. به عبارت ديگر يك رابطه منطقي ميان تبليغ و برنامه وجود دارد.

تابلوهای الکترونیکی

تابلوهای الکترونیکی

استفاده از تابلوها يا صفحات الكترونيكي بزرگ برروي وسايل نقليه از جمله اتوبوس‌ها نيز از شيوه‌هاي جديد تبليغات نوین محسوب مي‌شوند.

اس ام اس های تبلیغاتی

اس ام اس های تبلیغاتی

نوع جديد ديگري از تبليغات نوین  ارسال پيام بر روي تلفن همراه است. به دليل نزديك بودن و در دسترس بودن هميشگي تلفن در نزد صاحبان آنها، شانس ديدن و پسنديدن محصولات تبليغاتي را به شدت بالا مي‌برد.

بزودي پژوهشگران ژاپنى تبليغات نوین دیگری را به نام «باران اطلاعات» به جهان عرضه خواهند كرد، شبكه خبرى بى بى سى در آخرين گزارش‌هاى خود اعلام كرد محققان آزمايشگاه ژاپنى «سايبر سالوشن» تا چند سال ديگر پروژكتورهايى را اختراع مي‌كنند كه درنقاطى خاص باران‌هاى اطلاعاتی توليد خواهند كرد.

قطره‌هاى بارانى که در اثر برخورد با زمين حركت‌هاى مواج توليد مي‌كنند و همچنين اگر مردم وارد اين منطقه بارانى شوند، مي‌توانند آگهي‌ها را از طريق قطره‌هايى كه روى دست آنها مي‌افتد، ببينند.

به اعتقاد «يوكوايشى» از پژوهشگران اين پروژه، تبليغاتى كه روى دست مصرف كننده ظاهر مي‌شود مي‌تواند او را متقاعد كند كه اين پيام واقعاً براى او تهيه شده است.

تبلیغات نوین که استفاده از آنها اکنون رواج بیشتری دارد بدین ترتیب هستند:

تبلیغات از طریق سایت

تبلیغات از طریق سایت

یکی از مهم ترین راه های تبلیغات نوین داشتن سایت میباشد.

اگر دقت کرده باشید امروزه مردم برای پیدا کردن هر کالا یا خدمات موردنیازشان سریعا به اینترنت مراجعه می کنند.

اگر شما سایتی برای مجموعه ی خود نداشته باشید مشتری احتمالی شما که به محصول یا خدمت شما نیاز دارد چگونه با مجموعه ی شما آشنا شود؟

همچنین تبلیغات با استفاده از سایت هیچگونه محدودیتی ندارد و فضایی جهانی برای تبلیغات به شما میدهد.

تبلیغات نوین موبایلی

تبلیغات نوین موبایلی

اگر چه دریافت تبلیغات از طریق تلفن همراه می تواند بعضی اوقات بسیار آزاردهنده باشد و حالت مزاحمت را به خود بگیرد اما آمار و ارقام منتشر شده نشان دهنده آن است که تبلیغات موبایلی یکی از موثرترین انواع تبلیغات نوین به شمار می رود.

اغلب اوقات تبلیغ کنندگان به اطلاعاتی حاوی شماره موبایل مشتریان فعلی و بالقوه خود دسترسی دارند یک پیام کوتاه بر روی تلفن همراه به ندرت از سوی مخاطب نادیده گرفته می شود.

بنابراین می توان چنین روشی را روش یا ابزار تبلیغات و بازاریابی بسیار موثری به شمار آورد.

تبلیغات نوین کلیدواژه‌ای یا کلیکیتبلیغات کلیدواژه ای

تبلیغات کلیدواژه ای هم نوعی از تبلیغات نوین است که با نام تبلیغاتپولی به ازای هر بار کلیک کردن یا تبلیغات هزینه‌ای به ازای هر بار فعالیت نیز شناخته می‌شود.

با وجود اینکه یاهو نخستین شرکتی بود که در این نوع تبلیغات سرمایه‌گذاری کرد اما برنامه تبلیغات کلیدواژه‌ای گوگل پس از آغاز عرضه به محبوبیت بسیار بیشتری دست پیدا کرد.

تبلیغات بنری مبتنی بر وب


همانطور که تبلیغات بیلبوردی پیش از این در جاده ها مورد استفاده قرار می‌گرفت، نوع مشابه این دسته از تبلیغات نوین در فضای مبتنی بر وب مطرح است.

آیا تا به حال به نواره‌های تبلیغاتی که در بالای صفحات وب در حین کار و مطالعه ظاهر می شود دقت کرده‌اید؟ این نواره‌ها در حقیقت همان بنرها هستند.

 

تبلیغات نوین  دسته سیار موسیقی

اجرای این نوع تبلیغات  نوین، کاربر و مصرف کننده را وادار می کند که حداقل در مورد خرید محصول مورد تبلیغ اندکی فکر کند و از نظرات دیگران درباره این محصول با اطلاع شود و در انتها خود نیز به یکی از اعضای باند تبلیغ کننده آن محصول تبدیل شود.

تبلیغات نوین تشویقی

تبلیغات نوین تشویقی

 

توزیع هدایای تبلیغاتی و تشویقی یک تکنیک تبلیغاتی نوین است که می‌تواند خلاقیت و نوآوری‌های بسیاری را داشته باشد و در عین حال بسیار موثر و کارآمد باشد.

قدردانی و پشتیبانی

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که چرا برخی هنرپیشه‌ ها در برخی از تبلیغات اجرا شده برای فروش محصولات شرکت می کنند؟ آیا این کار مزیتی برای آن شرکت به حساب می آمده است؟ به وضوح مشخص است که پاسخ به این سوال مثبت است.

قدردانی و پشتیبانی

به طور قطع، حمایت و پشتیبانی یک هنرپیشه یا هنرمند معروف می تواند دلیلی کافی برای برخی مشتریان باشد که حتی برای یک بار هم که شده محصول مورد پشتیبانی آن هنرمند یا شخصیت برجسته را امتحان کنند.

تبلیغات نوین پیکسلی

تبلیغات پیکسلی نوع جدیدی از تبلیغات نوین است که در آن هزینه تبلیغات بر اساس تعداد پیکسل‌هایی که آن تبلیغات اشغال می‌کند محاسبه می‌شود.

تبلیغات موقعیتی

آیا تا بحال به این نکته توجه کرده‌اید که چگونه گوگل تبیلغاتی را تولید می‌کند که به دامنه مباحث جستجو شده توسط شما ارتباط دارد؟

یا اینکه اخیرا به تبلیغات گوگلی که درسرویس پست الکترونیک گوگل در کنار ایمیل های شما نمایش داده می‌شود توجه کرده‌اید؟

تبلیغات موقعیتی

سیستم های خودکار، متن وب سایت مورد مشاهده کاربر را از لحاظ کلیدواژه ها اسکن می کنند و تبلیغاتی را که با محتوای مورد استفاده کاربر هماهنگی داشته باشد را برای کاربر ارسال می کنند.

بسیاری از موتورهای جستجو نیز از تبلیغات موقعیتی برای نمایش تبلیغات هماهنگ با محتوای مورد جستجوی کاربر بر روی صفحات نتیجه جستجوی وی استفاده می‌کنند.

پس از آغاز این کار برای اولین بار توسط گوگل سایت‌ها و موتورهای جستجوی دیگری چون یاهو و مایکروسافت نیز این کار را انجام دادند.

تبلیغات نوین وبلاگی

تبلیغات نوین وبلاگی

بعضی از اشخاص هنوز هم گمان می‌کنند که یک وبلاگ چیزی نیست جز یک ژورنال آنلاین، اما واقعیت اکنون چیز دیگری را نشان می‌دهد.

به علت محبوبیت بسیار زیاد وبلاگ‌ها، تبلیغ کنندگان به طور هوشمندانه‌ای از این وبلاگ‌ها به عنوان تبلیغاتی کارآمد و ابزارهای بازاریابی استفاده می‌کنند.

وبلاگ‌های شرکتی روش و ابزاری بسیارعالی برای شرکت‌هایی هستند که از طریق اینترنت به مشتریان خود دسترسی دارند.

 وبلاگ های تبلیغاتی اغلب از تکنیک‌های بازاریابی موتورهای جستجو استفاده می‌کنند که دستیابی به نتیجه‌های بهتر را در فضای وب تضمین می‌کنند.

تبلیغات نوین در شبکه های اجتماعی

تبلیغات نوین شبکه های اجتماعی به تبلیغاتی اشاره دارد که در سایت ها و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، توییتر، لینکدین، واتس اپ و غیره منتشر می شود.

بازاریابان و تبلیغ کنندگان از نرم افزار تبلیغات شبکه های اجتماعی برای کمک به خودکارسازی و ساده سازی روند خرید تبلیغات در سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

 

تبلیغات نوین در شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی به سرعت در حال رشد هستند اما هنوز بسیار جوان و در ابتدای راه هستند.

در دسترس بودن و پایداری قابلیت های تبلیغات شبکه های اجتماعی به شدت وابسته به محبوبیت سرویس و مدت زمان حضور آن بستگی دارد.

شبکه های اجتماعی تنها یکی از بخش های استراتژی های تبلیغات نوین است که بازاریابان می توانند از آن در کنار کانال های دیگر مانند تبلیغات نمایشی، موبایلی، جستجویی برای ایجاد یک رویکرد جامع برای تبلیغات نوین استفاده کنند.

تبلیغات نوین حمامی

انتخاب این نام برای نوعی از تبلیغات که شاید چندان مورد توجه فعالان حوزه تبلیغات قرار نگرفته است. شاید اندکی تعجب برانگیز باشد. تبلیغات حمامی چیزی نیست جز نصب تبلیغات در فضاهای عمومی تعبیه شده برای استراحت مردم.

گروهی از مردم که از این مکان‌های استراحت عمومی استفاده می‌کردند مورد سنجش قرار گرفته بودند، از آنها پرسیده شد که آیا به تبلیغات نصب شده در ان مکان‌ها توجه می‌کنند یا خیر، و جالب توجه اینکه درصد بالایی از این اشخاص اظهار کرده بودند که این تبلیغات بسیار مورد توجه آنها قرار می گیرد.

بدین ترتیب می‌توان به این نتیجه رسید که مردمی که در این استراحتگاه ها حتی برای مدتی کوتاه درنگ می‌کنند، مخاطبان هدف بسیار خوبی برای این نوع تبلیغات نوین هستند. البته این نوع تبلیغات هنوز جایگاه خود را در میان تبلیغ کنندگان پیدا نکرده است اما در آینده با پی بردن به مزایای این نوع تبلیغات نوین ، به تبلیغاتی بسیار کارآمد و موثر تبدیل خواهد شد.

تبلیغات نوین نامشهود

تبلیغات نوین نامشهود

برخی قوانین ملی کشورهای مختلف تبلیغ محصولات مخدر مانند خوردنی‌های الکلی و یا دخانیات را ممنوع کرده‌اند.

به همین سبب بسیاری از برندهای پوششی به وجود آمدند که با تکنیکی خاص تنها به تبلیغ و ترویج نام برندی پوششی می پردازند که به نوعی یادآور محصولات برندی است که تبلیغ آنها ممنوع اعلام شده است.

 

تبلیغات  نوین از طریق روابط عمومی

حفظ و توسعه روابط عمومی مناسب ، ابزار مهمی برای شرکت‌هایی است که به دنبال حفظ تمایل و علاقمندی کارمندان خود و هم چنین مشتریان خود هستند.

تبلیغات نوین از طریق روابط عمومی

این نوع تبلیغات نوین نه تنها راهی برای مطرح کردن شرکت در ملاء عام و اجتماع است بلکه روشی است بسیار عالی برای ایجاد و حفظ تصویر و هویتی ویژه از برند شرکت در دید مخاطبان و مشتریان.

بدین ترتیب روابط عمومی ابزار تبلیغاتی مهمی است که از سوی برخی از شرکت ها برای دستیابی به سرمایه گذاران بهتر ، کارمندان حرفه ای تر و مهمتر از آنها، مشتریان بالقوه و بالفعل مورد استفاده قرار می گیرد.

دو مورد از مزیت های بسیار مهم تبلیغات نوین

· کنترل، بطور کامل دست شماست

برخلاف تلاش هایی که برای ایجاد ارتباطات عمومی صرف می شود، شما با تبلیغات نوین دقیقاً تعیین می کنید که چه زمانی، در چه جایی و در چه مواقعی پیام شما برای مردم ظاهر می شود.

می دانید که چگونه به نظر می رسد و پیام تان چه حرفی برای گفتن دارد. بدین طریق، به آسانی می توانید مخاطبان خود را موردهدف قرار داده و درمحدوده جمعیت های هرچند کوچک هدف گذاری کنید.

· می توانید ثابت قدم و نامتناقض باشید

حضور یک تصویر جامع از شرکت شما و تکرار پیام های فروش تان به طور مرتب ، باعث ایجاد اعتماد و آگاهی می شود.

هویت متمایز می تواند به وضوح در ارتباط با شرکت شما قرار می گیرد. در چنین حالتی مشتریان به سرعت برند و محصول شما را می توانند شناسایی کنند.

دو مورد از مشکلات تبلیغات نوین

· نیاز به برنامه ریزی

بهترین نتیجه از تبلیغات نوین با کمترین هزینه ،  مستلزم برنامه ریزی دقیق است.

· زمان و ماندگاری می طلبد

تاثیرات تبلیغات شما نیاز به زمان دارد زیرا این غیرممکن است که هر یک از مشتریان همه ی تبلیغات را مشاهده کنند. شما باید مرتباً به مشتریان و خریداران مزیت های انجام معامله با خودتان را یادآوری کنید.

نتیجه گیری :

همانگونه که مشاهده می شود مبحث تبلیغات ، اکنون گستردگی بسیار زیادی پیدا کرده است و به روش های نوینی دست یافته است که ده سال پیش در هیچ کجا سخنی از آنها نبود.

یکی از دلایل این پیشرفت و نوآوری در حوزه تبلیغات تکامل و پیشرفت فناوری های مختلف است. اکنون هر جایی که می رویم به طور قطع آثاری از تبلیغات را در آن مکان و موقعیت می بینیم و انواع متفاوتی از آن را تجربه می کنیم.

اما آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است شناخت مشتریان بالقوه حوزه های مختلف برای استفاده بهینه از هریک از ابزارهای تبلیغاتی مدرنی است که در این مقاله به آنها اشاره کردیم.

بومی کردن این تبلیغات نیز مساله دیگری است که باید مورد توجه بخش های تبلیغات و روابط عمومی شرکت ها و سازمان ها بزرگ قرار گیرد تا نتیجه حاصل از به کارگیری این روش ها بهترین نتیجه ممکن باشد.

بخش های روابط عمومی سازمانها و شرکتها یکی از بخش هایی هستند که در شناسایی مشتریان و به دنبال آن بررسی نیازهای جامعه در حوزه تبلیغات نقش پررنگی ایفا می کنند .

انجام این کار و استفاده از ابزارهای مناسب تبلیغات نوین تنها هنگامی عملی می شود که فعالان حوزه تبلیغات و روابط عمومی خود اشراف کاملی به روش های تبلیغاتی و از سوی دیگر بازار هدف این روش ها داشته باشند تا بتوانند بهترین مخاطب را برای روش های مختلف انتخاب کنند.

 

lightbox